Ładowanie. Proszę czekać.

81 526 51 51,603 609 381PN - PT: 08:00 - 21:00SOB - NDZ:10:00 - 19:00

19 października 2017 Aktualności

Młoda, około 6 miesięczna szuka domu. Kotka bardzo grzeczna, łasząca się do wszystkich. Jest po zabiegu sterylizacji, po której dochodzi do siebie w naszej przychodni. Jeszcze przez kilka dni będzie można ją u nas zobaczyć. Po więcej informacji prosimy o kontakt z przychodnią.25 września 2017 Aktualności

Prosimy kolejny raz o pomoc w znalezieniu domu dla kotka.

Dobry wieczór,

Cześć jestem kocurkiem Filem. Chcecie wiedzieć skąd mam imię? Wyobraźcie sobie, że w deszczową sobotę jedziecie na chwilę do pracy w centrum i zostawiacie samochód pod Filharmonią Lubelską. A kiedy wracacie na masce Waszego auta w przemoczonym pudełku marzną i płaczą 4 kocie bidy. To moje rodzeństwo i ja. Moje dwie siostry zostały u miłej pani, która wzięła nas do samochodu. Brat też już chyba znalazł dom. Zostałem ja. Jestem troszkę płochliwy, ale spokojny. Na razie wolę się chować, choć coraz bardziej ciekawi mnie świat wokół fotela. Siusiam do kuwetki, bo w domu tak wypada. Z przyjemnością wcinam surowe mięsko, bo taki ze mnie hipster, że kocich kulek nie lubię. Dokuczały mi pchły i robaki, ale moja nowa znajoma już się tym zajęła.
Szukam dobrego domu, bo nie mogę zbyt długo zostać w domu tymczasowym.
To co weźmiesz kilogram czterotygodniowego szczęścia?
Pozdrawiam
tel kontaktowy: 60953309316 września 2017 Aktualności

Wczoraj trafił do nas dziki jeż: dzięki pomocy ludzi dobrej woli zwierzątko nie zostało pozostawione samemu sobie. Odwodniony jeż miał na sobie tysiące jaj ektopasożytów. Niezwłocznie pacjent został gruntownie zbadany i podjęto leczenie. Teraz gość ochoczo zajada kocią karmę. Wkrótce jeż zostanie wypuszczony na wolność.4 września 2017 Aktualności

W poprzednim tygodniu do naszej przychodni trafił Filuś. Kotek który po zjedzeniu gumowego korka musiał być poddany operacji usunięcia ciała obcego z jelita. Filuś powoli dochodzi do siebie, i jest z dnia na dzień coraz silniejszy.
Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia:).21 sierpnia 2017 Aktualności

Dwie urocze kotki pozostawione w pudełku na pastwę losu, poszukują odpowiedzialnego i zaangażowanego właściciela.
Kotki przebywają u nas w przychodni, gdzie można je odwiedzić. Uwaga- kotki za wcześnie odłączone od matki, wymagające jeszcze karmienia!
Prosimy o pomoc w odnalezieniu dla nich domu.14 sierpnia 2017 Aktualności

Ostatnio do Przychodni przyjęliśmy piękną Gabi: 3-letnią sterylizowaną kotkę. Przyczyną wizyty była kulawizna na tylną łapę. W badaniu klinicznym okazało się, że kotka zerwała ścięgno Achillesa. Niezwłocznie Pani doktor Ewa zajęła się problemem i następnego dnia podjęła się chirurgicznego zespolenia kikutów ścięgna metodą pętli blokującej. Po leczeniu stacjonarnym pacjentka ma się zdecydowanie lepiej i życzymy Gabi jak najszybszego powrotu do stanu zdrowia sprzed kontuzji.10 sierpnia 2017 Aktualności

Paszporty dla zwierząt.
Co prawda okres wakacyjny już w pełni, ale ze względu na zwiększone zapotrzebowanie w ostatnich tygodniach na wystawianie paszportów w naszej przychodni, chcielibyśmy przekazać parę wskazówek na ten temat naszym klientom.

Paszporty są wymagane dla przewozu psów, kotów i fretek. Procedura wyjazdu za granicę wymaga oznakowania zwierzęcia (mikrochip lub tatuaż), wystawienia paszportu i aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Oczywiście nie zawsze to wystarcza. Przed wyjazdem właściciel powinien skontaktować się z konsulatem danego kraju, aby się upewnić co do panujących w danym kraju przepisów ( np. w Wielkiej Brytanii wymagane jest odrobaczanie przeciwko tasiemcowi w konkretnym czasie przed przyjazdem) ,a w szczególności jeżeli kraj jest poza strefą schengen ( wtedy koniecznie wymagane są dodatkowe badania).
Największym błędem ze strony właścicieli jest zbyt późne zgłoszenie się do przychodni. Szczepienie przeciwko wściekliźnie musi być wykonane na oznaczonym zwierzęciu ( najpóźniej w dniu chipowania), a prawnie nabiera ważność dopiero po 21 dniach od zaszczepienia! Dotyczy to, także sytuacji gdy termin szczepienia został przesunięty nawet o 1 dzień.
Pamiętajmy również że paszport jest dokumentem i nie wolno w niego ingerować ( jako ciekawostka korektor w paszporcie w załączeniu :)) oraz w przypadku, gdy pies miał już kiedyś wystawiany paszport, który uległ zgubieniu, zniszczeniu, itp., bądź zwyczajnie nie ma już w nim miejsca na dodatkowe wpisy musi zostać wcześniej unieważniony ( najlepiej, jeżeli zrobi to lekarz wystawiający poprzedni paszport, o ile to możliwe).
Jako przestrogę zaznaczę, że w krajach Unii Europejskiej, za nie posiadanie aktualnego paszportu i wszystkich wymogów związanych z przewożeniem zwierząt, Wasz pupil może zostać zatrzymany na koszt właściciela na kwarantannę ( oczywiście za niemałe pieniądze), a nawet poddany eutanazji.

Pozdrawiam i życzę miłych wakacji :).9 sierpnia 2017 Aktualności

Młoda kotka do adopcji. Przebywa obecnie w przychodni po zabiegu sterylizacji. Bardzo grzeczna, przyjacielska i za szybka na ostre zdjęcie :). Dlatego udostępniamy filmik pokazujący jej usposobienie.
Prosimy o pomoc w znalezieniu dla niej domu.


Przygodnia Weterynaryjna S.C. M. Kotowicz W. Kotowicz wszelkie prawa zastrzeżone.