Ładowanie. Proszę czekać.

81 526 51 51,603 609 381PN - PT: 08:00 - 21:00SOB - NDZ:10:00 - 19:00

16 września 2017 Aktualności

Wczoraj trafił do nas dziki jeż: dzięki pomocy ludzi dobrej woli zwierzątko nie zostało pozostawione samemu sobie. Odwodniony jeż miał na sobie tysiące jaj ektopasożytów. Niezwłocznie pacjent został gruntownie zbadany i podjęto leczenie. Teraz gość ochoczo zajada kocią karmę. Wkrótce jeż zostanie wypuszczony na wolność.4 września 2017 Aktualności

W poprzednim tygodniu do naszej przychodni trafił Filuś. Kotek który po zjedzeniu gumowego korka musiał być poddany operacji usunięcia ciała obcego z jelita. Filuś powoli dochodzi do siebie, i jest z dnia na dzień coraz silniejszy.
Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia:).21 sierpnia 2017 Aktualności

Dwie urocze kotki pozostawione w pudełku na pastwę losu, poszukują odpowiedzialnego i zaangażowanego właściciela.
Kotki przebywają u nas w przychodni, gdzie można je odwiedzić. Uwaga- kotki za wcześnie odłączone od matki, wymagające jeszcze karmienia!
Prosimy o pomoc w odnalezieniu dla nich domu.14 sierpnia 2017 Aktualności

Ostatnio do Przychodni przyjęliśmy piękną Gabi: 3-letnią sterylizowaną kotkę. Przyczyną wizyty była kulawizna na tylną łapę. W badaniu klinicznym okazało się, że kotka zerwała ścięgno Achillesa. Niezwłocznie Pani doktor Ewa zajęła się problemem i następnego dnia podjęła się chirurgicznego zespolenia kikutów ścięgna metodą pętli blokującej. Po leczeniu stacjonarnym pacjentka ma się zdecydowanie lepiej i życzymy Gabi jak najszybszego powrotu do stanu zdrowia sprzed kontuzji.10 sierpnia 2017 Aktualności

Paszporty dla zwierząt.
Co prawda okres wakacyjny już w pełni, ale ze względu na zwiększone zapotrzebowanie w ostatnich tygodniach na wystawianie paszportów w naszej przychodni, chcielibyśmy przekazać parę wskazówek na ten temat naszym klientom.

Paszporty są wymagane dla przewozu psów, kotów i fretek. Procedura wyjazdu za granicę wymaga oznakowania zwierzęcia (mikrochip lub tatuaż), wystawienia paszportu i aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Oczywiście nie zawsze to wystarcza. Przed wyjazdem właściciel powinien skontaktować się z konsulatem danego kraju, aby się upewnić co do panujących w danym kraju przepisów ( np. w Wielkiej Brytanii wymagane jest odrobaczanie przeciwko tasiemcowi w konkretnym czasie przed przyjazdem) ,a w szczególności jeżeli kraj jest poza strefą schengen ( wtedy koniecznie wymagane są dodatkowe badania).
Największym błędem ze strony właścicieli jest zbyt późne zgłoszenie się do przychodni. Szczepienie przeciwko wściekliźnie musi być wykonane na oznaczonym zwierzęciu ( najpóźniej w dniu chipowania), a prawnie nabiera ważność dopiero po 21 dniach od zaszczepienia! Dotyczy to, także sytuacji gdy termin szczepienia został przesunięty nawet o 1 dzień.
Pamiętajmy również że paszport jest dokumentem i nie wolno w niego ingerować ( jako ciekawostka korektor w paszporcie w załączeniu :)) oraz w przypadku, gdy pies miał już kiedyś wystawiany paszport, który uległ zgubieniu, zniszczeniu, itp., bądź zwyczajnie nie ma już w nim miejsca na dodatkowe wpisy musi zostać wcześniej unieważniony ( najlepiej, jeżeli zrobi to lekarz wystawiający poprzedni paszport, o ile to możliwe).
Jako przestrogę zaznaczę, że w krajach Unii Europejskiej, za nie posiadanie aktualnego paszportu i wszystkich wymogów związanych z przewożeniem zwierząt, Wasz pupil może zostać zatrzymany na koszt właściciela na kwarantannę ( oczywiście za niemałe pieniądze), a nawet poddany eutanazji.

Pozdrawiam i życzę miłych wakacji :).9 sierpnia 2017 Aktualności

Młoda kotka do adopcji. Przebywa obecnie w przychodni po zabiegu sterylizacji. Bardzo grzeczna, przyjacielska i za szybka na ostre zdjęcie :). Dlatego udostępniamy filmik pokazujący jej usposobienie.
Prosimy o pomoc w znalezieniu dla niej domu.3 sierpnia 2017 Aktualności

Niestety, w poprzednim tygodniu, po prawie dwu-letnim pobycie w naszej przychodni, musieliśmy w nagłych okolicznościach pożegnać Mańka.
Dziękujemy mu za jego pogodne usposobienie, wytrwałość i chęć życia, którymi dzielił się ze wszystkimi dookoła. Na pewno o nim nie zapomnimy.21 czerwca 2017 Aktualności

Dziękujemy bardzo za pomoc w poszukiwaniu domu dla kociaków. Wszystkie znalazły już dom!
Dziś z kolei pojawił się inny kotek. Tym razem dorosły, bardzo przyjazny, ok. 1,5 letni kocurek, który uwielbia pieszczoty.
Został u nas wykastrowany odpchlony i odrobaczany.
I w tym przypadku prosimy o pomoc w poszukiwaniu dla niego domu.
Z góry dziękujemy.7 czerwca 2017 Aktualności

Kociaki szukają domu!
Dwie kotki i dwa kocurki do oddania w dobre ręce. Odrobaczone. W trakcie leczenia kataru kociego.
Kotki bezdomne, którymi zaopiekowała się nasza klientka.
Prosimy o udostępnianie i w razie zainteresowania kontakt z przychodnią.2 czerwca 2017 Aktualności

Informujemy, że nasza przychodnia bierze udział w finansowanej przez budżet obywatelski akcji sterylizacji i kastracji kotów wolnożyjących. Opiekunów takich zwierząt, zainteresowanych programem, prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia na zabieg.
Zapraszamy.


Przygodnia Weterynaryjna S.C. M. Kotowicz W. Kotowicz wszelkie prawa zastrzeżone.