Ładowanie. Proszę czekać.

81 526 51 51,603 609 381PN - PT: 8 - 20SOB:10 - 16NDZ:10-12

Paszporty dla zwierząt.

8 czerwca 2019

Paszporty dla zwierząt.
W związku ze zbliżającymi się wakacjami ☀️ i dalekimi podróżami ✈️?? chcielibyśmy przekazać kilka wskazówek na temat znakowania i paszportów naszym klientom.

Paszporty są wymagane dla przewozu psów, kotów i fretek. Procedura wyjazdu za granicę wymaga oznakowania zwierzęcia (mikrochip lub tatuaż), wystawienia paszportu i aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Oczywiście nie zawsze to wystarcza. Przed wyjazdem właściciel powinien skontaktować się z konsulatem danego kraju, aby się upewnić co do panujących w danym kraju przepisów (np. w Wielkiej Brytanii wymagane jest odrobaczanie przeciwko tasiemcowi w konkretnym czasie przed przyjazdem), a w szczególności jeżeli kraj jest poza strefą Schengen (wtedy koniecznie wymagane są dodatkowe badania).
Największym błędem ze strony właścicieli jest zbyt późne zgłoszenie się do przychodni. Szczepienie przeciwko wściekliźnie musi być wykonane na oznaczonym zwierzęciu (najpóźniej w dniu chipowania), a prawnie nabiera ważność dopiero po 21 dniach od zaszczepienia! Dotyczy to, także sytuacji gdy termin szczepienia został przesunięty nawet o 1 dzień.
Pamiętajmy również że paszport jest dokumentem i nie wolno w niego ingerować oraz w przypadku, gdy pies miał już kiedyś wystawiany paszport, który uległ zgubieniu, zniszczeniu, itp., bądź zwyczajnie nie ma już w nim miejsca na dodatkowe wpisy musi zostać wcześniej unieważniony (najlepiej, jeżeli zrobi to lekarz wystawiający poprzedni paszport, o ile to możliwe).
Jako przestrogę zaznaczamy, że w krajach Unii Europejskiej, za nie posiadanie aktualnego paszportu i bez spełnienia wszystkich wymogów związanych z przewożeniem zwierząt, wasz pupil może zostać zatrzymany na koszt właściciela na kwarantannę (oczywiście za niemałe pieniądze), a nawet poddany eutanazji.

Jednocześnie informujemy, iż w naszej Przychodni aktualnie trwa promocja na chipowanie zwierzaków.

Pozdrawiamy i życzymy udanych wypoczynków ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi! ???.

Comments

comments

Przychodnia Weterynaryjna S.C. M. Kotowicz W. Kotowicz wszelkie prawa zastrzeżone.